Katowice

Psycholog Katowice
Psycholog Katowice
Psycholog Katowice

Katarzyna Nietresta

Katarzyna Nietresta
Socjoterapeuta / Psychoterapeuta

Specjalizacja:

Psychoterapia młodzieży i osób dorosłych

Jestem socjoterapeutą oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.

 

Największym zaszczytem jest dla mnie zaproszenie w intymny, wewnętrzny świat drugiego człowieka. Największą pasją – jego odkrywanie. A najcudowniejszym doświadczeniem – jego uzdrawianie.

 

Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży.

 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów. Stale poszerzam umiejętności i perspektywę terapeuty, uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Zespół SELF

Anna Bąk

Anna Bąk
Psycholog / Psychoterapeuta

Specjalizacja:

Psychoterapia młodzieży i osób dorosłych oraz psychoterapia par i rodzin

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie systemowym. Uzyskałam dyplom psychoterapeuty w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach oświatowych i ośrodkach zdrowia psychicznego. Swoje kompetencje podnoszę biorąc udział w różnorodnych szkoleniach i kursach dodatkowych.

 

Pracuję w nurcie systemowym, co oznacza, że dużą uwagę przykładam do relacji i oddziaływań występujących między członkami rodziny. W swojej codziennej pracy korzystam również z podejścia psychodynamicznego oraz Gestalt.

 

Do współpracy zapraszam dorosłych, młodzież, a także pary oraz rodziny. W trosce o jakość swojej pracy oraz dobro pacjentów swoją pracę poddaję superwizji.

Zespół SELF

dr Alicja Głutkowska-Polniak

dr Alicja Głutkowska-Polniak
Psychoterapeuta

Specjalizacja:

Psychoterapia osób dorosłych

W pracy psychoterapeutycznej szczególnie ważne dla mnie jest stworzenie bezpiecznych ram wspólnej relacji terapeutycznej. Moja rola, oprócz pomocy i wparcia, to towarzyszenie osobie, która decyduje się przejść przez proces zmiany. Swoją praktykę psychoterapeutyczną wzbogacam o pracę z ciałem, snem i elementami psychodramy.

 

Pracuję z osobami dorosłymi, doświadczającymi problemów cierpienia emocjonalnego, lęków, stanów depresyjnych, zaburzeń nastroju, czy innej formy dyskomfortu psychicznego.

 

Jestem absolwentką filozofii oraz Śląskiej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt. Terapia w nurcie Gestalt przeznaczona jest nie tylko dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Jest ona również dla tych, którzy dostrzegają swoje problemy emocjonalne i nie radzą sobie z nimi, lub też pragną poprawić jakość swojego życia.

 

Stale doskonalę swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w treningach terapeutycznych, warsztatach i szkoleniach dla profesjonalistów, prowadzonych przez ekspertów z Polski i zagranicy. Przestrzegam zasad Kodeksu Etyki Zawodowej oraz stosuję się do rozporządzenia RODO. Regularnie również poddaje swoją pracę superwizji u certyfikowanych superwizorów.

 

Z wykształcenia jestem doktorem Nauk Humanistycznych, pracuję również na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Nauk o Kulturze. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej.

 

Stale doskonalę swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w treningach terapeutycznych, warsztatach i szkoleniach dla profesjonalistów, prowadzonych przez ekspertów z Polski i zagranicy. Przestrzegam zasad Kodeksu Etyki Zawodowej oraz stosuję się do rozporządzenia RODO. Regularnie również poddaje swoją pracę superwizji u certyfikowanych superwizorów.

 

Wspieranie klienta w problemach i trudnościach, służy przede wszystkim temu, by w efekcie mógł on skontaktować się ze swoim wewnętrznym doświadczeniem i odkryć co stoi na przeszkodzie do tego, żeby mógł rozwinąć swój kreatywny, unikatowy potencjał i żyć w harmonii ze sobą.

 

W mojej pracy psychoterapeutycznej szczególnie ważne jest stworzenie bezpiecznych ram wspólnej relacji terapeutycznej. W swojej pracy psychoterapeutycznej szczególnie skupiam się na stworzeniu bezpiecznych ram wspólnej relacji terapeutycznej.

Zespół SELF

Aleksandra Banaszek

Aleksandra Banaszek
Psychoterapeuta

Specjalizacja:

Psychoterapia osób dorosłych

Jestem psychoterapeutką Gestalt, absolwentką całościowego szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt.

 

Wykształcenie akademickie odebrałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiadam również przygotowanie do prowadzenia mediacji rodzinnych, gospodarczych, karnych, rówieśniczych oraz cywilnych.

 

Zawodowo przez kilkanaście lat pracowałam w zetknięciu z obszarem środowisk przemocowych, mam za sobą również doświadczenie pracy w strukturach korporacyjnych oraz w kadrze zarządzającej.

 

Zgodnie ze standardami profesjonalnej pomocy terapeutycznej, zanim podjęłam decyzję o pracy z klientem przeszłam własny, głęboki proces terapeutyczny oraz liczne szkolenia i warsztaty rozwojowe.

 

W pracy wykorzystuję zarówno metody klasyczne, jak również elementy arte i ekoterapii.

 

W psychoterapii indywidualnej wspieram osoby dorosłe, doznające trudności w obszarach relacyjnych i zawodowych, a także będące w doświadczaniu traumy, stanów depresyjnych, lękowych oraz zaburzeń odżywiania. Posiadam również doświadczenie we wspieraniu osób LGBTQ+.

 

Wierzę, że poszerzanie świadomości otwiera drzwi do budowania satysfakcjonującego życia i relacji. W pracy terapeutycznej ważny jest dla mnie autentyczny i uważny kontakt z poszanowaniem dla procesu i potrzeb Klienta. Największe poruszenie budzi we mnie możliwość spotkania ze Światem drugiego Człowieka i towarzyszenie w jego doświadczaniu życia.

 

W celu podnoszenia kwalifikacji, poddaję swoją pracę regularnej superwizji, a dla wzbogacenia metodyki pracy biorę udział w profesjonalnych szkoleniach, grupach treningowych oraz warsztatowych.

 

Prywatnie jestem miłośniczką życia we wszystkich jego przejawach, barwach i odsłonach, wielbicielką natury oraz intuicyjnego, rdzennego brzmienia i ruchu.

Zespół SELF

Aleksandra Słupik

Aleksandra Słupik
Psycholog / Psychoterapeuta

Specjalizacja:

Psychoterapia osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży

Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie specjalizacji.

 

Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w obszarze zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, wzmacniania poczucia własnej wartości, budowania pozytywnego obrazu samego siebie, zdrowej samooceny, wskazywaniu i wykorzystywaniu mocnych stron, zasobów. W swojej pracy wykorzystuje techniki poznawczo-behawioralne, elementy Racjonalnej Terapii Zachowania.

 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS. Jestem w trakcie czteroletniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Doświadczenie zdobywałam w placówkach oświatowych, poradni psychologiczno-pedagogicznej, fundacjach, prywatnym gabinecie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Regularnie uczestniczę w szkoleniach, konferencjach.

 

W psychoterapii skupiam się mocno na budowaniu relacji terapeutycznej, otwartości, empatii, uważności na drugiego człowieka. Pamiętam, iż naprzeciw siedzi drugi człowiek, którego jestem ciekawa, z którym chcę zbudować opartą na autentyczności, zaufaniu i szacunku relację. On, otwierając się przede mną, niejako zaprasza mnie do swojego świata, w którym ja mogę mu pewnie rzeczy wskazać, wesprzeć, ale to zawsze będzie jego świat i on nim będzie zarządzał, stąd wyjątkowo istotnym jest również indywidualizacja spotkań dla każdego klienta oraz czynny jego udział.

 

Niezwykłym, dla mnie jako terapeutki, jest obserwacja klienta jak w toku terapii rozpoznaje, podważa i modyfikuje myśli, przekonania, jak staje się świadomy swojej siły, spoglądania na dotychczasowe sytuacje w inny sposób, jak uczy się być własnym terapeutą.

Opinie o nas

Skontaktuj się z nami >> +48 786 188 803
-->