Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jestem w trakcie czteroletniego szkolenia na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w placówce oświatowej, w Dziennych Oddziałach Psychiatrycznych w Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Aktualnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży.
W mojej pracy zależy mi przede wszystkim na zaufaniu, szczerości i zaangażowaniu. Staram się być towarzyszem w drodze do rozwoju.
Stale podnoszę swoje kompetencje biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach.
„Rzeczywistość to nie to co nas otacza, lecz to co sami budujemy.” – I.D. Yalom
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz aktualnie uczę się w szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy oraz w prywatnym gabinecie prowadząc indywidualne sesje. Angażuję się również w pomoc psychologiczną dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz dziećmi od 12 roku życia.
Podczas kontaktu z drugą osobą kieruję się przede wszystkim empatią oraz szczerą ciekawością i chęcią poznania. Pragnę by budowana relacja terapeutyczna, opierała się na szczerości i wzajemnym zaufaniu. W swojej pracy staram ciągle się rozwijać i poznawać nowe punkty widzenia, stąd moje zainteresowanie terapią akceptacji i zaangażowania (ACT) w ramach tzw. III fali behawioralnej.
Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim, swoją wiedzę poszerzyłam również o umiejętności pedagogiczne. Ukończyłam całościowe szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz całościowe szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim z zakresu psychoterapii małżeństw i par oraz psychoterapii rodzin. Odbyłam także dwa cykle szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Grupy Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN w Bielsku Białej. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach z zakresu: radzenia sobie ze stresem, długofalowych następstw stresu w tym stresu traumatycznego; psychologicznych metod odreagowania stresu; uzależnień; pracy terapeutycznej z osobami leczącymi niepłodność; pomocy psychologicznej w sytuacji utraty i żałoby; pracy z ofiarami i sprawcami przemocy; psychoterapii zaburzeń depresyjnych oraz zaburzeń lękowych; diagnozy klinicznej; wizji osobistego rozwoju i wprowadzania jej w życie; problematyki HIV/ AIDS; rozpoznawania problemów grupowych, a także innych szkoleniach, konferencjach oraz kursach z zakresu psychologii i psychoterapii.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach prowadząc konsultacje psychologiczne i psychoterapię oraz pracując w wojsku (od 2001r.), a także prowadząc szkolenia między innymi dla nauczycieli zawodu, OSP oraz firm.
W Centrum Psychoterapii Self Batugowska udzielam konsultacji psychologicznych i prowadzę psychoterapię w nurcie integratywnym. Pracuję z parami, dorosłymi, młodzieżą. Udzielam także konsultacji psychologicznych rodzicom i dzieciom w wieku szkolnym (czasami pomoc psychologiczna dziecku i rodzicowi to za mało. Wskazana jest wtedy psychoterapia całej rodziny).
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem pedagożką, socjoterapeutką oraz psychoterapeutką, absolwentką Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie . Aktualnie w trakcie całościowego szkolenia w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej.
Praca z drugim człowiekiem to moja największa pasja i przywilej. Szczególną uwagę skupiam przede wszystkim na relacji terapeutycznej i poczuciu bezpieczeństwa moich pacjentów. Towarzyszę im w drodze do uwolnienia potencjału, wspieram w mierzeniu się z tym, co trudne i bolesne, pomagam dokonać zmiany w postrzeganiu samego siebie, a co za tym idzie otaczającego świata.
Zajmuję się psychoterapią indywidualną młodzieży i dorosłych, psychoterapią par w paradygmacie psychodynamicznym, konsultacjami indywidualnymi oraz konsultacjami psychoedukacyjnymi dla rodziców i opiekunów.
Przebieg mojej pracy podlega regularnej superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując m.in. w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Krakowie, gdzie udzielałam wsparcia wychowankom w sytuacjach kryzysowych oraz prowadziłam grupę socjoterapeutyczną. Szczególnie bliski memu sercu jest katowicki Dom Dziecka, gdzie towarzyszyłam podopiecznym w dorastaniu do samodzielnego życia. Współpracowałam także z Centrum Pracy w Zabrzu, gdzie współtworzyłam projekt ,,Droga do zatrudnienia” i prowadziłam psychoterapię indywidualną uczestników. Od 2013 roku współpracuję z Zespołem Szkół ETE w Gliwicach, gdzie jestem pedagożką szkolną i prowadzę indywidualne zajęcia wspierająco-psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty socjoterapeutyczne.
Jestem psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w Katedrze Psychoterapii UJ CM. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od lat doskonalę swoje umiejętności podczas szkoleń, staży, kursów.
W pracy terapeutycznej bliskie jest mi podejście psychodynamiczne i systemowe. Pomagam pacjentom dostrzec ich uczucia, motywacje i konflikty wewnętrzne, które tkwiąc w nieświadomości, są jednocześnie zablokowane i przyczyniają się do zaburzeń w funkcjonowaniu psychicznym. W procesie psychoterapeutycznym bardzo istotna jest dla mnie relacja z pacjentem, oparta na autentyczności, empatii i zrozumieniu, gdyż to właśnie w niej dochodzi do wyzwolenia wspomnianych konfliktów wewnętrznych. Dopiero to pozwala na wypracowanie korzystnej i trwałej zmiany.
Pracuję z osobami, które doznają różnego rodzaju kryzysów życiowych, nie radzą sobie z nadmiernym stresem, mają problemy adaptacyjne, stany depresyjne oraz lękowe, które odczuwają w swoim życiu pustkę, czują się zagubione, przeżywają ciągły niepokój, nie są zadowoleni ze swojego codziennego funkcjonowania.
Zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży. Fascynuje mnie terapia grupowa osób dorosłych i młodzieży.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam roczny Program Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt. Aktualnie jestem na ostatnim roku Szkoły Psychoterapeutów Gestalt prowadzonej przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jest to 4-letnie całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej Gestalt, akredytowane w Polskim Towarzystwie Psychologicznym (PTP) i Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt (EAGT).
Doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie stażu na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Swoją pracę poddaję superwizji oraz stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez dodatkowe warsztaty, szkolenia i kursy.
W swojej pracy kieruję się holistycznym podejściem do człowieka. Wierzę, że równowaga pomiędzy ciałem, duchem i umysłem pozwala nam przeżyć życie świadomie, szczęśliwie i w zgodzie z samym sobą.
To, co szczególnie fascynuje mnie w psychoterapii, to autentyczny kontakt z drugim człowiekiem oraz odkrywanie potencjału, który drzemie w każdym z nas.
Pracuję z osobami dorosłymi, które potrzebują wsparcia w procesie samopoznania i samoakceptacji, rozwoju osobistego lub radzenia sobie z różnymi trudnościami. Pomagam w eksploracji swoich zasobów i kształtowaniu zdrowej relacji z samym sobą i drugim człowiekiem.
„Zmiana pojawia się wtedy, gdy ktoś staje się tym, kim jest, a nie kiedy usiłuje stać się tym, kim nie jest”. Arnold Beisser
Jestem psychoterapeutką w trakcie 5 – letniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii w nurcie integracyjnym systemowo – ericksonowskim rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a swoją pracę poddaję regularniej superwizji u certyfikowanego superwizora.
Moje doświadczanie zawodowe związane jest pracą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie pracuję na stanowisku terapeuty. Prowadzą terapię indywidualną i grupową. W ramach rozwoju osobistego ukończyłam podstawowe szkolenia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązanych, Racjonalnej Terapii Zachować oraz interwencji kryzysowej, jak i wiele innych. Posiadam Certyfikat Specjalisty w Zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wydany przez PARPA. Dbam o rozwój swojej wiedzy i systematycznie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach, zarówno u polskich jak i zagranicznych wykładowców.
W pracy dużą uwagę zwracam na wewnętrzny potencjał każdego człowieka, który jest ogromną siłową w tworzeniu procesu zmiany i osiągnięcia „najlepszej wersji siebie”. Ważną częścią mojej pracy jest budowanie relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie. Podczas spotkań chętnie sięgam po nowe techniki i metody, które pozwolą osiągnąć zamierzony cel.
Zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży od 15 r.ż. Ponadto pracuję z parami.
Z wykształcenia jestem psychologiem o specjalności klinicznej oraz psychoterapeutą po ukończeniu całościowego szkolenia w nurcie systemowym i psychodynamicznym. Aktualnie uczestniczę w dwuletnim kursie psychoterapii psychodynamicznej dzieci i młodzieży. Ukończyłam także studia podyplomowe – Przygotowanie Pedagogiczne.
Doświadczenie w pracy z pacjentem indywidualnym oraz z rodziną/parą zdobyłam w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pracowałam jako psycholog w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Gliwicach i Gliwickim Ośrodku Adaptacyjno – Rehabilitacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych.
Pracuję i realizuję się w pracy z młodzieżą z trudnościami w zachowaniu i z trudnościami w sferze emocjonalno- społecznej oraz w pracy z dorosłymi/ parami i rodzinami, u których występuje nasilenie objawów takich jak np.: obniżenie nastroju, lęk, nadmierne zamartwianie się, dolegliwości somatyczne, poczucie bezsilności, braku nadziei na przyszłość, bezsenność, autoagresja, trudność w poradzeniu sobie ze stanami emocjonalnymi (smutek, niepokój, wstyd, poczucie krzywdy, poczucie winy, poczucie osamotnienia itp.), które dezorganizują codzienne funkcjonowanie, powtarzające się problemy w relacjach z innymi ludźmi np. poczucie odrzucenia, napady złości, wchodzenie w konflikty, izolowanie się, które zaczynają w sposób negatywny wpływać na życie osobiste , relacje z bliskimi oraz pracę zawodową.
Pracuję również z pacjentami geriatrycznymi dotkniętymi chorobami wieku podeszłego. Swoje kompetencje rozwijam m.in. poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz podczas regularnej superwizji.