Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w Śląskim Centrum Psychoterapii i Treningu Gestalt, mam uprawnienia do pracy z klientami indywidualnymi pod superwizją. Jestem absolwentką antropologii kulturowej na Uniwersytecie Śląskim, obecnie studiuję też psychologię kliniczną i psychotraumatologię. Odbyłam szereg szkoleń terapeutycznych oraz praktyki psychologiczne. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmuje również świadczenie usług z zakresu komunikacji i stosunków międzyludzkich.
Oferuję psychoterapię indywidualną dla osób, które są na ścieżce zmian, chcą się rozwijać, zależy im na lepszym rozumieniu siebie, czy wzmocnieniu indywidualnego potencjału. Wspieram osoby, które przeżywają trudności natury psychicznej, fizycznej i emocjonalnej, doświadczają problemów w relacjach interpersonalnych i kontaktach ze światem, przechodzą przez stresujące okresy, życiowe kryzysy lub cierpią z powodu wydarzeń z przeszłości. Jestem otwarta na różnorodność etniczną, płciową i kulturową.
W gabinecie ważne jest dla mnie budowanie relacji opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu i autentyczności. Bycie autentycznym w relacji, to bycie prawdziwym, niezależnie jakiego w danym momencie doświadcza się uczucia czy też postawy. Osoba zintegrowana to taka, która może być tym, kim w głębi naprawdę jest, która szanuje i akceptuje różne części siebie. To przyświeca mi w pracy nad sobą i w pracy z ludźmi.
Psychoterapia Gestalt jest procesem interaktywnym, który wymaga aktywnego udziału klienta, ale jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb osoby i celów terapeutycznych. Poza dialogiem terapeutycznym, który jest podstawą pracy w gabinecie, techniki używane w terapii Gestalt obejmują też eksperymenty, odgrywanie ról, snów, pisanie i używanie innych form twórczego wyrazu. Terapia może też skupiać się na napięciach fizycznych, takich jak napięcia mięśniowe lub na bólach ciała, aby pomóc zidentyfikować i zrozumieć reakcje emocjonalne. W trakcie sesji mogą pojawiać się elementy relaksacji, pracy z oddechem i ciałem.
Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia do certyfikacji w Śląskim Centrum Psychoterapii i Treningu Gestalt.
Ukończyłam psychologię zarządzania oraz roczny warsztat w Instytucie Potencjału Życia Bielsko-Biała, gdzie zdobyłam pierwszy stopień psychoterapeuty potencjału życia. To tutaj opanowałam warsztat pracy z ciałem – głównie w zakresie traumy, umiejętności praktyczne z wykorzystaniem elementów biodynamicznego oddechu, somatic experiencing czy bodynamic.
Ukończyłam dwuletnie szkolenie w zakresie budowania bezpiecznej więzi i relacji z dziećmi i młodzieżą w ośrodku „Szansa” Bytom. Ponadto uczestniczyłam w licznych warsztatach z zakresu psychoterapii i wciąż poszerzam swoją wiedzę i ciekawość nad nowymi technikami pracy.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
W swojej pracy główną konceptualizacją jest holistyczne podejście do człowieka w pełnej obecności i uważności. Szczególnie ważne jest dla mnie budowanie relacji w zaufaniu i wzajemnym szacunku. W mojej filozofii życia – najważniejszy jest Człowiek.
Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, pedagogiem i instruktorką jazdy konnej.
W ramach szkolenia psychoterapeutycznego ukończyłam liczne kursy poszerzające wiedzę z zakresu diagnozy i holistycznego rozumienia Klienta oraz skutecznych oddziaływań terapeutycznych.
Od zawsze pracuję z ludźmi, a doświadczenie terapeutyczne zdobywałam w trakcie stażu na oddziale psychiatrycznym Nowego Szpitala w Olkuszu oraz pracując w Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W terapii najważniejsza jest dla mnie autentyczność, szczera, bezpieczna relacja i podążanie za pacjentem.
Jestem pedagogiem, psychoterapeutą w trakcie akredytowanego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowie „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin” pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem certyfikowanym superwizorem pracy socjalnej (nr w rejestrze wydanych certyfikatów: 66), członkini Polskiego Towarzystwa Superwizji Pracy Socjalnej. Jestem coachem – ukończyłam szkolenie w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie- Szkoła Profesjonalnego Coachingu – zgodnie z wytycznymi Izby Coachingu i standardami ICF.
Rozwijam swoje umiejętności i wiedzę poprzez stały udział w superwizjach, szkoleniach, kursach. Ukończyłam liczne kursy zakresu umiejętności menedżerskich, interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy, wspierania rodziny, pracy z osobami z zaburzeniami i ich rodzinami.
W swojej pracy staram się rozumieć potrzeby rozwojowe, emocjonalne różnych grup wiekowych, dostosowuje swoje metody pracy do grup odbiorców oraz obszaru problemów, z którymi zgłasza się osoba. Punktem wyjścia jest podążanie drogą rozwoju osobistego lub wsparcie w sytuacji kryzysowej, a tam gdzie istnieje potrzeba indywidualnie dopasowuje oddziaływania terapeutyczne. W pracy najbardziej cenię sobie wymianę między ludźmi na poziomie wiedzy, doświadczenia oraz emocji. Kluczowe znaczenie ma również dla mnie praca z wrażliwością, uważnością z której płynie siła i odwaga do życia pełnym sercem.
W pracy terapeutycznej opieram się na rozumieniu relacji z drugim człowiekiem, łącząc elementy twórczej i aktywnej postawy terapeutycznej, towarzyszę innym w dokonywaniu wartościowych zmian, pracuję w podejściu psychodynamicznym, systemowym, ale również czerpię też metody z innych nurtów. Pracuję w oparciu o Kodeks Etyczny PTSPS oraz PTP.
Doświadczenie zawodowe przez kilkanaście lat zdobywałam w takich instytucjach, jak: ośrodek interwencji kryzysowej, placówka opiekuńczo-wychowawcza, placówka oświatowa, ośrodki pomocy społecznej oraz posiadam kilkuletnie bogate doświadczenie w kierowaniu i zarządzaniu dużym zespołem pracowników specjalizujących się we wspieraniu rodzin. Udzielałam indywidualnych konsultacji osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom w szeroko pojętym kryzysie, doświadczających traumy, przemocy, rozstań, strat, żałoby oraz innych kryzysów.
Aktualnie jako superwizor, trener udzielam wsparcia, inspiruje pracowników w ich rozwoju zawodowym, prowadzę szkolenia. Posiadam wiedzę i praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania, psychoedukacji, interwencji kryzysowej, coachingu, przeciwdziałania przemocy, wspierania rodziny, pracy z dziećmi i młodzieżą. Posiadam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów, warsztatów, grup, superwizji. Obecnie pracuję również w placówce oświatowej udzielając pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom i młodzieży.