Jestem certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym (certyfikat numer 621) oraz absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Certyfikat psychoterapeuty uzyskałam realizując czteroletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Centrum Psychiatrii w Katowicach na Oddziale Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych, Oddziale psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz ośrodkach terapeutycznych i oświatowych. W trosce o jakość mojej pracy poddaję się regularnej superwizji oraz z dużą ciekawością poszerzam wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach różnych szkół terapeutycznych.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
W ramach mojego gabinetu psychoterapii Self oferuję psychoterapię dla osób dorosłych. W pracy terapeutycznej szczególnie bliska jest mi psychoterapia poznawczo-behawioralna, jednak staram się dobierać sposób pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Od kilku lat z dużym zaciekawieniem wzbogacam swój warsztat terapeutyczny uczestnicząc w szkoleniach o modalności ericksonowskiej.
Szczególną uwagę poświęcam budowaniu relacji terapeutycznej opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku i wspólnym realizowaniu ustalonych celów. Bycie częścią zespółu Centrum Psychoterapii SELF Batugowska, daje mi możliwość poszerzania rozumienia klienta o perspektywę płynącą z innych modalności. Wierzę, że dobrze ukształtowana relacja daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa oraz chęć zaangażowania się w swój proces psychoterapeutyczny.
Z wykształcenia jestem psychologiem i oligofrenopedagogiem. Ukończyłam także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jestem w trakcie całościowego kursu psychoterapii indywidualnej i terapii rodzin ze szczególnym uwzględnieniem problematyki okresu adolescencji organizowanego przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid w Krakowie. Nieustannie staram się także poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w krótkoterminowych szkoleniach.
Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam realizując staże w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego oraz na Oddziale Klinicznym Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Pracowałam także w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie zajmowałam się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży. Obecnie pracuję w Świetlicach Środowiskowych, gdzie prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz konsultację dla rodziców. Jestem także pracownikiem placówek oświatowych.
Do pracy z drugim człowiekiem podchodzę z nieustanną ciekawością. W relacji terapeutycznej kieruje się zaangażowaniem oraz podążaniem za potrzebami pacjenta w celu odkrycia potencjału rozwojowego młodego człowieka.
Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w Śląskim Centrum Psychoterapii i Treningu Gestalt, mam uprawnienia do pracy z klientami indywidualnymi pod superwizją. Jestem absolwentką antropologii kulturowej na Uniwersytecie Śląskim, obecnie studiuję też psychologię kliniczną i psychotraumatologię. Odbyłam szereg szkoleń terapeutycznych oraz praktyki psychologiczne. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmuje również świadczenie usług z zakresu komunikacji i stosunków międzyludzkich.
Oferuję psychoterapię indywidualną dla osób, które są na ścieżce zmian, chcą się rozwijać, zależy im na lepszym rozumieniu siebie, czy wzmocnieniu indywidualnego potencjału. Wspieram osoby, które przeżywają trudności natury psychicznej, fizycznej i emocjonalnej, doświadczają problemów w relacjach interpersonalnych i kontaktach ze światem, przechodzą przez stresujące okresy, życiowe kryzysy lub cierpią z powodu wydarzeń z przeszłości. Jestem otwarta na różnorodność etniczną, płciową i kulturową.
W gabinecie ważne jest dla mnie budowanie relacji opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu i autentyczności. Bycie autentycznym w relacji, to bycie prawdziwym, niezależnie jakiego w danym momencie doświadcza się uczucia czy też postawy. Osoba zintegrowana to taka, która może być tym, kim w głębi naprawdę jest, która szanuje i akceptuje różne części siebie. To przyświeca mi w pracy nad sobą i w pracy z ludźmi.
Psychoterapia Gestalt jest procesem interaktywnym, który wymaga aktywnego udziału klienta, ale jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb osoby i celów terapeutycznych. Poza dialogiem terapeutycznym, który jest podstawą pracy w gabinecie, techniki używane w terapii Gestalt obejmują też eksperymenty, odgrywanie ról, snów, pisanie i używanie innych form twórczego wyrazu. Terapia może też skupiać się na napięciach fizycznych, takich jak napięcia mięśniowe lub na bólach ciała, aby pomóc zidentyfikować i zrozumieć reakcje emocjonalne. W trakcie sesji mogą pojawiać się elementy relaksacji, pracy z oddechem i ciałem.
Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia do certyfikacji w Śląskim Centrum Psychoterapii i Treningu Gestalt. Jestem pod stałą superwizją.
Ukończyłam psychologię zarządzania oraz roczny warszat w Instytucie Potencjału Życia Bielsko-Biała, gdzie zdobyła pierwszy stopień psychoterapeuty potencjału życia. To tutaj zdobyła warsztat nad pracą z ciałem głównie w zakresie traumy, umiejętności praktyczne z wykorzystaniem elementów biodynamicznego oddechu, somatic experiencing czy bodynamic.
Ukończyłam dwuletnie szkolenie w zakresie budowania bezpiecznej więzi i relacji z dziećmi i młodzieżą w ośrodku „Szansa” Bytom. Ponadto uczestniczyłam w licznych warsztatach z zakresu psychoterapii i wciąż poszerzam swoją wiedzę i ciekawość nad nowymi technikami pracy.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
W swojej pracy główną konceptualizacją jest holistyczne podejście do człowieka w pełnej obecności i uważności. Szczególnie ważne jset dla mnie budowanie relacji w zaufaniu i wzajemnym szacunku. W mojej filozofii życia – najważniejszy jest Człowiek.